• Zajęcia z wykorzystaniem zakupionego sprzętu

• Laboratoria przyszłości w naszej szkole

• Szkoła Podstawowa w Woli Małej przystąpiła w roku szkolnym 2022/23 do programu Laboratoria Przyszłości.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

Szkoła Podstawowa w Woli Małej  w ramach programu Laboratoria Przyszłości otrzymała wsparcie w postaci środków finansowych na zakup wyposażenia wg poniższej specyfikacji:

1. Drukarka 3D Skriware Skrinter [SK3] - 1 szt
          2. Pracownia Druku 3D SKRILAB - biblioteka modeli 3D wraz z gotowymi projektami lekcji SKRIWARE ACADEMY - 1 szt
          3. Filament PLA SKRIWARE - 10 szt
          4. StarterKit rozszerzony  - z modułem Arduino Uno + Box – 3 szt