• Projekt

• Od 1 kwietnia nasza szkoła uczestniczy w projekcie  „Poprawa jakości kształcenia w gminie Czarna” w ramach Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020 numer 9.2  nazwa działania „Poprawa jakości kształcenia ogólnego”.
          Celem projektu jest wzrost kompetencji kluczowych uczniów w zakresie Technologii Informacyjno Komunikacyjnych, nauk matematyczno-przyrodniczych,  kreatywności, innowacyjności i pracy zespołowej oraz rozwijanie indywidualnego podejścia do ucznia, szczególnie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Drugim celem jest wzrost kompetencji nauczycieli kształcenia ogólnego, w szczególności w zakresie wykorzystania Technologii Informacyjno Komunikacyjnych w  nauczaniu.

W ramach projektu szkoła zostanie doposażona w sprzęt do prowadzenia zajęć edukacyjnych
          - laptopy,
          -drukarkę,
          -zestaw interaktywny,
          -aparat fotograficzny.
           Nauczyciele zostaną przeszkoleni do prowadzenia zajęć z wykorzystaniem tych pomocy dydaktycznych.
          Uczniowie będą mogli rozwijać swoje zainteresowania i podnosić kompetencje uczestnicząc w wielu interesujących zajęciach dodatkowych
          - logopedycznych,
          -przyrodniczych,
          - informatycznych,