• W roku szkolnym 2013/2014 Przedszkole Publiczne w Woli Małej zmieniło swoją siedzibę.

Przeniesione zostało do Zespołu Szkół w Woli Małej. Zmienił się również dyrektor, obecnie funkcję tę sprawuje mgr Czesława Węglowska – Dyrektor Zespołu Szkół w Woli Małej. Nauczyciele pracujący w przedszkolu pozostali bez - zmian mgr Halina Dul oraz mgr Magdalena Hanus.

Przedszkole, podobnie jak w poprzednich latach, jest jednooddziałowe. W tym roku uczęszcza 25 dzieci, w tym 14 dzieci pięcioletnich i sześcioletnich oraz 11 dzieci młodszych. Praca dydaktyczno-wychowawcza odbywa się na dwóch poziomach, w oparciu o nową podstawę programową.

Dzieci szybko przyzwyczaiły się do nowego otoczenia oraz zmian organizacyjnych w życiu przedszkola, szczególną atrakcją jest dla nich nowy dobrze wyposażony plac zabaw.

W związku ze zmianami dokonano wielu modernizacji placówki w celu dostosowania jej do potrzeb dzieci przedszkolnych.

Dwie sale lekcyjne zaadoptowano dla przedszkolaków. Ponadto wygospodarowano pomieszczenie przeznaczone na szatnie dla dzieci. W czasie wakacji przeprowadzono również remont łazienek, aby spełniały wymagania zgodne z potrzebami maluchów. Powiększono parking na terenie szkoły, tak by rodzice mogli bezpiecznie prowadzić i odbierać swoje dzieci.

Pani Dyrektor zadbała również o plac zabaw, który został przewieziony z poprzedniej placówki i obecnie jest instalowany na terenie szkoły. Do tej pory dzieci przedszkolne mogą korzystać z gminnego placu zabaw oddalonego od szkoły ok. 100 m.

Dużym wyzwaniem była modernizacja kuchni. W okresie wakacyjnym przebudowano kuchnię na terenie Zespołu Szkół tak, aby spełniała wszelkie wymogi Sanepidu oraz wyposażono ją w nowoczesny sprzęt. Dostosowano też stołówkę do potrzeb dzieci. Obecnie kuchnia służy nie tylko przedszkolakom, ale też uczniom Zespołu Szkół. Aktualnie stołuje się 50 uczniów.

Każda nowa sytuacja wymaga czasu, aby się do niej przyzwyczaić, wdrożyć pomysły, polepszyć funkcjonalność. Z optymizmem patrzymy w przyszłość i wierzymy, że przedszkolaki będą mieć z nowego miejsca wiele frajdy, a nauczycielki pewność, że ich wychowankowie bezpiecznie mogą się i uczyć i bawić.