• PROCEDURY FUNKCJONOWANIA PLACÓWKI W CZASIE EPIDEMII

Procedury.doc

Informacje dotyczące planu funkcjonowania placówki w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

Przedszkole i szkoła rozpoczynają swoją działalność 1 września w trybie stacjonarnym

Dzień rozpoczęcia roku szkolnego – wtorek 1 września 2020:( dokładne informacje o godz. rozpoczęcia  przez poszczególne klasy zostaną podane 31.08)

Przedszkolaki – normalne zajęcia,

DO PRZEDSZKOLA I SZKOŁY PRZYCHODZĄ TYLKO ZDROWE DZIECI, BEZ GORĄCZKI I INNYCH OBJAWÓW CHOROBOWYCH.

PROSIMY RÓWNIEŻ O PODANIE NUMERÓW TELEFONÓW,  W TYM WSKAZANIE JEDNEGO, KTÓRY BĘDZIE GWARANTOWAŁ MOŻLIWOŚĆ NATYCHMIASTOWEGO KONTAKTU.

Wstępne zasady funkcjonowania przedszkola w czasie epidemii:

Wejście do przedszkola odbywa się głównymi drzwiami  -w miarę możliwości prosimy przyprowadzać dzieci do 7.30 lub po godz. 8.00 ( od 7.30 do 8.00 czas wejścia dzieci szkolnych)

Rodziców obowiązuje dezynfekcja rąk przy wejściu,

Apelujemy o zminimalizowanie czasu pobytu oraz ilości rodziców na terenie przedszkola oraz zachowanie dystansu,

Prosimy rodziców o podanie wychowawcom informacji  o ewentualnych objawach związanych z alergią typu: katar, kaszel.

Wstępne zasady funkcjonowania szkoły w czasie epidemii:

Wejście do szkoły odbywa się głównymi drzwiami  w marę możliwości

- dzieci z klas1-3 w godz. 7.30 do 7.45

- klasy 4 -8 w godz. 7.45 do 8.00

Wszystkich obowiązuje dezynfekcja rąk przy wejściu,

Ograniczamy wejście do szkoły dla rodziców i osób postronnych – prosimy o wchodzenie tylko rodziców (opiekunów) uczniów klas młodszych jeśli jest taka potrzeba,

Rodzice, opiekunowie i inne osoby z zewnątrz  mają obowiązek noszenia maseczki w budynku przedszkola i szkoły.

W sprawie osobistego kontaktu z placówką prosimy o telefoniczne uzgadnianie terminu,

Uczniowie klas 1 – 3 wchodzą do sal lekcyjnych o godzinie 7.50 (czynności organizacyjne),

Przerwy między lekcjami dla uczniów klas 4 - 8 będą w tych samych godzinach co dotychczas, dla uczniów klas 1 - 3 będą modyfikowane przez prowadzących zajęcia,

O ile nie będzie możliwości korzystania z podwórza, uczniowie powinni spędzać przerwy na w klasach lub na korytarzach na poziomie sali gdzie będą odbywać lekcje ( nie można schodzić do szatni)

W szkole nie będzie herbaty, prosimy przynieść własne picie.

W czasie obiadu uczniowie korzystają z wszystkich dostępnych stolików, przy jednym stoliku może znajdować się dwie osoby z tej samej klasy.