• Z dniem 12 lipca 2024 roku na mocy Rozporządzenia z 7 czerwca 2023 roku w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych (Dz.U. z 2023 poz. 1120 ze zm.), wchodzi w życie obowiązek wydawania legitymacji w formie plastikowej karty, którą nazwano eLegitymacją.

Legitymacje szkolne w formie plastikowej karty otrzymają bezpłatnie uczniowie klas pierwszych w roku szkolnym 2024/2025.

Jak wyrobić eLegitymację szkolną?

Aby posiadać eLegitymację niezbędne jest dostarczenie do szkoły swojego zdjęcia legitymacyjnego w formie pliku JPG

Zdjęcie do legitymacji szkolnej – e-legitymacja

1. zdjęcie kolorowe powinno być aktualne – nie starsze niż 6 miesięcy,
          2. na zdjęciu nie można mieć nakrycia głowy, okularów z ciemnymi szkłami ani innych rzeczy, które utrudniają rozpoznanie,
          3. zdjęcie powinno przedstawiać całą głowę (od jej czubka) oraz górną część barków,
          4. twarz powinna zajmować 70-80% zdjęcia,
          5. osoba fotografowana musi mieć naturalny wygląd twarzy (bez żadnych gestów mimicznych), z zamkniętymi ustami.

Wymogi techniczne zdjęcia:

• rozdzielczości minimalnej 492 x 633 piksele
          • wielkości maksymalnej do 2,5 MB,
          • w proporcji odpowiadającej fotografii o wymiarach 35 x 45 mm (szerokość x wysokość),
          • plik zapisany z rozszerzeniem JPG, JPEG (nie PDF),
          • nazwa pliku ze zdjęciem według schematu: nazwisko-imię-klasa

Plik zapisany w formacie JPG, JPEG należy przesłać na adres mailowy

W temacie lub treści wiadomości należy podać nazwisko, imię i datę urodzenia

UWAGA!
          Wszystkie wydane do tej pory papierowe legitymacje mogą być używane przez ucznia aż do momentu ukończenia przez niego szkoły i do tego czasu zachowują ważność (przy aktualnej pieczęci).

Uczniowie, którzy zgubili legitymację będą mieli wyrobioną eLegitymację. W takim przypadku należy pobrać wniosek, wypełnić i złożyć w sekretariacie oraz przesłać zdjęcie zgodnie z parametrami opisanymi powyżej.