• Warsztaty w Muzeum Etnograficznym w Rzeszowie

• 21 marca uczniowie klas 4-6 uczestniczyli w warsztatach: „Alleluja! Chrystus zmartwychwstał!” – Wielki tydzień dzień po dniu, które miały miejsce w Muzeum Etnograficznym w Rzeszowie. Uczniowie poznali tradycje naszego regionu, dowiedzieli się: jak dawniej obchodzono Wieki Post, dlaczego był to czas karania winowajców oraz na jakim instrumencie można było grać w tym okresie, dlaczego święcimy chrzan, kto strzela z beczki ulanowskiej i czym barwiono dawniej jajka. W drugiej części zajęć wykonali świąteczną dekorację na wielkanocny stół. Po zwiedzeniu muzeum pospacerowaliśmy po Rzeszowie.

• Warsztaty myślenia wizualnego

• 14 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w kolejnych warsztatach myślenia wizualnego uczących jak za pomocą obrazów skutecznie przekazywać treści i uczyć się. Dla  uczniów klas 4- 8 były: „Warsztaty myślenia wizualnego — emocje” a dla uczniów klas 1-3 „Warsztaty myślenia wizualnego — ortografia z mazakiem”. Zajęcia poprowadziła pani Urszula Lizak — specjalistka terapii logopedyczno-pedagogicznej, autorka popularnych grafik Rozmowy Mamy Kurki.

• III miejsce w Konkursie informatycznym- Dzień Liczby Pi

• 14 marca przypada Międzynarodowy Dzień Liczby Pi, w związku z tym w Zespole Szkół w Medyni Łańcuckiej odbyło się gminne wydarzenie edukacyjne „Dzień Liczby Pi”. Przy tej okazji nastąpiło także rozstrzygnięcie "Konkursu informatycznego - Dzień Liczby PI". III miejsce w kategorii klas I-III zdobyła uczennica klasy I naszej szkoły Wiktoria Bieda.

• Dzień Piżamy

• 4 marca w naszej szkole zorganizowany został „Dzień Piżamy”. Dzień Piżamy w szkole to przede wszystkim dzień zwrócenia uwagi na zdrowie i empatię oraz solidarność z dziećmi cieżko chorymi. Przeprowadzając akcję, chcieliśmy uświadomić, jak ważna jest profilaktyka dzieci w kierunku chorób nowotworowych.

• Koncert ,,Zaczarowane dźwięki bajkowej i filmowej piosenki”

• 27 lutego muzycy z Mobilnej Filharmonii kolejny raz przenieśli słuchaczy w krainę muzyki, tym razem w świat bajek i filmów w koncercie pt."Zaczarowane dźwięki bajkowej i filmowej piosenki". Przybliżyli najbardziej znane i rozpoznawane utwory oraz tytułowych bohaterów.