W czwartek, 21 maja uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Sandomierza, miasta znajdującego się na siedmiu wzgórzach. Spacerowaliśmy po Starym Mieście, oglądając zabytkowe kamieniczki. Następnie przeszliśmy do bazyliki katedralnej, gdzie podziwialiśmy obrazy, które przedstawiały męczeńską śmierć chrześcijan. Mogliśmy obejrzeć z zewnątrz dziedziniec zamkowy z zamkiem oraz ratusz z zewnątrz.
Aktualności
Wycieczka do Sandomierza
Konkurs KOLOROWE NUTKI
Dnia 21.05 2015r. w Zespole Szkół w Krzemienicy odbył się GMINNY KONKURS PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ KOLOROWE NUTKI.
Przedstawicielkami naszego przedszkola były Małgorzata Torba w kategorii wiekowej 3-4 latków oraz Anna Torba w kategorii 5-6 latków .
Do konkursu przystąpiły dzieci ze wszystkich przedszkoli gminy Czarna.
Nasze dziewczynki zaprezentowały piosenki JEST W KAŻDYM Z NAS, TATO JUŻ LATO.
Z dużą radością i dumą przyjęliśmy zwycięstwo Małgosi w kategorii 3,4- latków I miejsce oraz III miejsce Ani w kategorii 5,6-latków .
Wiedząc jak ważne jest dla dzieci docenienie ich trudu uczestnicy konkursu uhonorowani zostali pamiątkowymi dyplomami, pięknymi nagrodami oraz gratulacjami od pana Wójta i dyrektora Zespołu Szkół w Krzemienicy .
Dzień Niezapominajki
15 maja, po raz pierwszy w naszej szkole, obchodziliśmy Dzień Niezapominajki. Tego dnia promuje się szczególnie walory polskiej przyrody i różnorodność biologiczną, pamięta się także o potrzebie jej ochrony. Dodatkowo „niezapominajka” ma na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji, lokalnych tradycji. Święto to zachęca nas do pamiętania o bliskich, życzliwości, do otwarcia na drugiego człowieka, dostrzeżenia go na własnym osiedlu, dzielnicy czy mieście, przypomina o istocie dbania o nasze otoczenie. W ramach Dnia Niezapominajki uczniowie otrzymali papierowe niebieskie kwiaty z miłą dedykacją. Kto chciał przyłączyć się do obchodów, mógł tego dnia założyć na siebie coś w żółtym kolorze. Najlepiej prezentowała sie pod tym względem klasa I SP.
Teatr Zielony Melonik
Dnia 6.05.2015r odwiedził naszą szkołę teatr żywego aktora ZIELONY MELONIK z przedstawieniem pt. ALARM, ALARM.
Dzieci z przedszkola oraz szkoły podstawowej klasy 1-3 z wielkim zainteresowaniem obejrzały przedstawienie .
Nawiązywało ono do obchodzonego w tym miesiącu Święta Strażaka.
Dzieci miały okazję poznać numery alarmowe oraz okoliczności w jakich zasadne jest ich stosowanie. Ponadto w formie piosenki poznały numer 112 oraz znaki ostrzegające o zagrożeniu pożarem.
Szczególnie interesujące dla dzieci była możliwość czynnego uczestnictwa w przedstawieniu.
Na koniec został wręczony dyplom ochotniczego strażaka dla uczestników przedstawienia. To był bardzo wesoły i pouczający spektakl.
Święto Flagi
,,Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie
A na tej fladze biel jest i czerwień
Czerwień -to miłość, biel- serce czyste…
Piękne są nasze barwy ojczyste”
Dnia 30 kwietnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Flagi, mające na celu uczyć naszych wychowanków już od najmłodszych lat kochać Ojczyznę. Głównym celem zajęć była znajomość symboli narodowych naszego kraju – pokaz flagi i godła oraz konturu Polski ze wskazaniem Warszawy i Wisły. Dzieci zostały zapoznane z „Legendą o powstaniu Polski”, wierszem W. Bełzy,, Katechizm dziecka polskiego” oraz utworu W. Domeradzkiego „Ojczyzna”. Ostatnim akcentem patriotycznym było odśpiewanie Hymnu Polski. Po zajęciach z własnoręcznie wykonanymi flagami przedszkolaki spacerowały po swojej okolicy. Symbole narodowe powinny wzbudzać dumę dzieci z tego, że są Polakami . Taka forma uczczenia nadchodzących świąt państwowych to ważny element wychowania patriotycznego i kształtowania tożsamości narodowej małych Polaków.
Egzamin gimnazjalny
We wtorek, 21 kwietnia uczniowie Publicznego Gimnazjum w Woli Małej, podobnie jak gimnazjaliści w całej Polsce, przystąpili do egzaminu kończącego szkołę.
Egzamin gimnazjalny składa się z trzech części: humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej i części dotyczącej języka obcego nowożytnego.
Harmonogram egzaminu:
wtorek, 21 kwietnia: o godz. 9.00 egzamin z historii i wiedzy o społeczeństwie (czas: 60 minut), o godz. 11.00 egzamin z języka polskiego (czas: 90 minut);
środa, 22 kwietnia: o godz. 9.00 egzamin z biologii, chemii, fizyki i geografii (czas: 60 minut), o godz. 11.00 egzamin z matematyki (czas: 90 minut);
czwartek, 23 kwietnia: o godz. 9.00 egzamin na poziomie podstawowym z języka niemieckiego lub angielskiego, a o godz. 11.00 egzamin na poziomie rozszerzonym.
Uczniowie klasy VI w dniu egzaminu
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Uczniowie klasy VI w dniu egzaminu.
Dzień Świętego Patryka
W dniu 17 marca 2015 roku Zespół Szkół obchodził dzień św. Patryka – patrona Irlandii. Święto to jest obchodzone od wielu lat nie tylko w Irlandii, ale i na całym świecie. Organizatorkami były uczennice klasy IIG realizujące projekt edukacyjny z języka angielskiego. Młodzież szkolna chętnie włączyła się w obchody tego radosnego święta irlandzkiego biorąc udział w licznych interesujących i zabawnych konkursach i ćwiczeniach.
Dzień Świętego Patryka w przedszkolu
We wtorek 17 marca dzieci z przedszkola poznawały tradycję obchodów Dnia Świętego Patryka podczas zajęć z języka angielskiego. Przedszkolaki z uwagą słuchały legend o irlandzkich skrzatach i poznały symbole związane ze św. Patrykiem. Na zakończenie ozdobiliśmy nasze ubrania koniczynkami na szczęście.
Droga Krzyżowa
W piątek 6 marca młodzież z naszej szkoły prowadziła Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Kościele w Woli Małej. Nabożeństwo miało charakter inscenizacji pt: „Z ludźmi, którzy tam byli …” i było z udziałem parafian naszej miejscowości. Modlitewny nastrój rozważań poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej i podczas Mszy św. wprowadziła odpowiednim śpiewem schola, w której angażują się także uczennice naszej szkoły.
"Zwycięstwo, czyli sekret gromadzenia małych osiągnięć w jeden wielki sukces"
25 lutego uczniowie gimnazjum obejrzeli spektakl teatralny, profilaktyczno - edukacyjny: „ZWYCIĘSTWO, CZYLI SEKRET GROMADZENIA MAŁYCH OSIĄGNIĘĆ W JEDEN WIELKI SUKCES ” przygotowany przez uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Łańcucie. Spektakl ten to próba uświadomienia młodym ludziom zagrożeń związanych z piciem alkoholu. Kolejne sceny, przeplatane piosenkami, ukazywały historię młodych ludzi, których dotknął ten problem. Apelując do odwagi i myślenia o swojej przyszłości i szczęściu, przedstawiane były losy bohaterów: Kasi i Jacka, którzy żyją w toksycznej rodzinie – rodzice alkoholicy nie zdają sobie sprawy z tego, co dzieje się w umysłach ich dzieci, Grażyny, której zachowanie może mieć zgubny wpływ na rówieśników pozbawionych asertywnej postawy oraz Moniki i Maćka - rodzeństwa wierzącego w zwycięstwo nad nałogiem. W scenach przewijały się postacie złych duchów dręczących dusze tych, którzy ulegli słabościom…
Gra uczniów - aktorów, piękna, podkreślająca wagę wypowiadanych słów muzyka, interesująca scenografia, dopełniły obrazu tego spotkania z teatrem.
Spotkanie autorskie
Dnia 20 lutego odbyło się spotkanie dla dzieci przedszkolnych i uczniów klas I-IV z pisarzem bajek, fotografem i malarzem, panem Wojciechem Ulmanem, który chciał zachęcić dzieci do pasji obcowania z przyrodą i fotografowania jej. Dla uczniów i przedszkolaków p. Ulman przygotował liczne atrakcje, dzięki którym uczestnicy spotkania nie mogli narzekać na nudę. Dzieci na podstawie zdjęcia związanego z przyrodą (oczy muchy, biedronka, kropelka wody, konik polny, żuk leśny itp.) miały odpowiedzieć na zadane punktowane pytanie. Najwięcej punktów zdobył Dawid Draus - 9 i Kacper Turek – 8,otrzymali nagrody w postaci książki. Każde dziecko otrzymało bajkę z dedykacją od autora: „Starą lokomotywę”, „Rzeszowski smok” lub „Dziadek Franek”.
Spotkanie z pisarzem Wojciechem Ulmanem
W dniu 20 lutego odbyło się spotkanie z autorem książek dla dzieci, panem Wojciechem Ulmanem. Pan Ulman jest z zawodu ogrodnikiem, a z pasji pisarzem i fotografem. Podczas spotkania opowiadał o pracy pisarskiej i artystycznej, czytał swoje wiersze oraz prezentował zdjęcia przyrodnicze będące ilustracjami do nowej książki.Tematem utworów, wydanych w tomiku pod wspólnym tytułem „Dla Nastusi” są najczęściej zwierzęta i rośliny obecne w gospodarstwie ogrodnika. Pan Wojciech swoje wiersze ilustrował pięknymi fotografiami makro, które sam wykonał. Wysłuchaliśmy też dłuższego utworu wierszowanego poświęconego ufoludkom. W drugiej części spotkania prowadzący je skupił się na fotografii makro, zdradzając tajniki wykonywania czytelnych fotografii obiektom w dużym zbliżeniu.
,,Bezpieczeństwo w sieci”
Dnia 18 lutego nasze przedszkolaki wraz z uczniami klasy I-IV wzięły udział w spotkaniu edukacyjnym mającym na celu zachowania bezpieczeństwa w sieci internetowej. O różnych niebezpieczeństwach, jakie czyhają na dzieci w sieci dowiedziały się za pomocą trzech filmów rysunkowych, których bohaterami były owieczki. W pierwszej części,, Tajemniczy przyjaciel”- pewnemu wilkowi spodobała się owieczka. Obiecał jaj za spotkanie nową komórkę, doładowanie konta i nową skórkę. Poszła – okłamała wszystkich, nikomu nie powiedziała o spotkaniu z wilkiem. Nie wiadomo jak by się skończyło spotkanie owieczki z wilkiem, gdyby nie gajowy. Motto z tej bajki- jak ktoś chce się z tobą w tajemnicy spotkać to nigdy tego nie ukrywaj. Pozostałe bajki również miały sens edukacyjny,,Bez kożuszka”,,Białe owieczki”. Korzystanie z Internetu może być przyjemne i pożyteczne, ale może być również niebezpieczne, można wyrządzić dużo krzywdy sobie lub innej osobie. Raz umieszczonej informacji do sieci już nie usuniesz. Od najmłodszych lat uczulajmy na to nasze dzieci.
Dzień seniora
Przedszkolaki na Dniu Seniora
Dzień później, dnia 24 stycznia z programem jasełkowym Przedszkolaki wystąpiły na uroczystym Dniu Seniora zorganizowanym w Gminnym Ośrodku Kultury w Woli Małej. Licznie przybyli mieszkańcy Wsi z uwagą obejrzeli przygotowany program artystyczny, co dostarczyło im wiele radości i wzruszeń.
Zabawa choinkowa
Tradycyjnie początek nowego roku i koniec pierwszego półrocza to czas na "wielki szkolny bal". Tak też się stało 24 stycznia 2015 r. w naszej szkole. Zabawa choinkowa była okazją do spotkania się całej społeczności szkolnej.
Dzień Babci i Dziadka
Kocham Babcię i Dziadka.
Dziadek i Babcia Niosą laurki, a w nich życzenia
bardzo się cieszą Jak każdy wnuczek Babcię docenia
Bo wnuczki do nich Jak kocha Dziadka za ich radości
Z kwiatami śpieszą Dając dowody wielkiej miłości.
Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku. W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości.
Dnia 23.01. 2015 r w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji ich święta. Zaproszeni goście licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Pani Dyrektor Czesława Węglowska powitała zebranych gości i złożyła wszystkim życzenia.
Program artystyczny został podzielony na dwie części. W pierwszej dzieci wystąpiły z Jasełkami i Pastorałkami. Stroje dzieci, żłóbek, dekoracja sali wprowadziły nastrój odświętny i uroczysty. W drugiej części występów były wiersze i piosenki związane ze świętem Babci i Dziadka. Za występy dzieci zostały nagrodzone brawami Po złożeniu życzeń i wręczeniu upominków nadszedł czas na słodki upominek. Cieszymy się bardzo z tego spotkania, które jest wyrazem mocnej więzi, jaka łączy wnuków z ich babciami i dziadkami.
"Warzywa i owoce w roli głównej"
21 stycznia 2015 roku odbył się powiatowy konkurs pod hasłem WARZYWA I OWOCE W ROLI GŁÓWNEJ. Organizatorem konkursu byli nauczyciele Zespołu Szkół Tekstylno-Gospodarczych w Rakszawie. Konkurs przeznaczony był dla gimnazjalistów z powiatu łańcuckiego. Nasze gimnazjum reprezentowały uczennice klasy drugiej: Karolina Chrzan , Weronika Dziubek i Julia Szmuc. Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Pierwsza część polegała na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru dotyczącego walorów odżywczych owoców i warzyw, druga część polegała na przygotowaniu potrawy z warzyw lub owoców. Nasze dziewczyny przygotowały sałatkę owocową z musem bananowym. Konkurs był dla nas miłą przygodą , bo zajęłyśmy trzecie miejsce i wracałyśmy do szkoły z pucharem , dyplomami i reklamówkami pełnymi drobnych upominków.
Kraina bajek w przedszkolu
Dzisiaj bal, wielki bal Słychać śpiew, głośny śpiew
Tańczą miś i lale Wszędzie gra muzyka
Skacze kot, rudy lis Tańczyć dziś wszyscy chcą
Bawią się wspaniale Bal trwa tylko dzisiaj.
Karnawał to czas radości i rozrywki. Nasze przedszkolaki do zabawy karnawałowej przygotowywali się wcześniej- biorąc udział w dekorowaniu sali. Dnia 22.01 2015 roku od rana panował karnawałowy nastrój. Do przedszkola wchodziły księżniczki, dobre wróżki, baletnice, Batman, Spiderman i kolorowe motyle. Zabawa przebiegała pod tytułem „W krainie bajki” i to właśnie z najpopularniejszymi baśniami związane były liczne konkursy, quizy i zgadywanki. Milusińscy musieli min. rozpoznać tytuły, mieli przygotowane zagadki słowne i pantomimiczne. Oczywiście nie może być balu bez tańców i każdy konkurs przepleciony był pląsami w parach, grupkach, a nawet solo. W tym dniu zajęcia z języka angielskiego także miały charakter karnawałowej zabawy. Pani Kasia jako królowa z koroną prowadziła niezwykle atrakcyjne konkursy dla dzieci. Po słodkim poczęstunku przedszkolaki wróciły do zabawy, tym razem z chustą animacyjną i zabawami integracyjnymi. Po obiedzie dzieci oglądały bajkę „W krainie lodu”. Zmęczone, ale niezwykle zadowolone z zabawy przedszkolaki z wielkim przejęciem przygotowały się do balu i uczestniczyły we wszystkich atrakcjach z wyjątkowym zaangażowaniem. Mamy nadzieję, że ta uroczystość na długo pozostanie w pamięci dzieci.
Kolęda Misyjna
W święto Trzech Króli domy naszej parafii odwiedzili kolędnicy misyjni. W kolędzie wzięło udział 22 uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Po Mszy św. o godz. 10.30 i uroczystym posłaniu misyjnym kolędnicy udali się do rodzin z krótką scenką misyjną. Złożone ofiary zostały przekazane dla bpa Jana Ozgi i jego diecezję w Kamerunie - na leczenie i dożywianie dzieci, oraz na sierociniec w Kasisi prowadzony przez Siostry Służebniczki w Zambii. Siostry Służebniczki i kolędnicy misyjni pragną serdecznie podziękować wszystkim parafianom za życzliwe przyjęcie i ofiary złożone na misje.
Archiwum Aktualności