• Dzień Bezpiecznego Internetu

• W ramach projektu związanego z dniem bezpiecznego internetu kl. IV przygotowała m. in. komiksy o netykiecie, czyli zbiorze reguł właściwego zachowania w sieci.

• Dzień Puzzli, Składanki i Łamigłówki

• 29 stycznia obchodziliśmy nietypowe święta. Jest to Światowy Dzień Składanki i Łamigłówki oraz Międzynarodowy Dzień układania Puzzli.Tego dnia zachęcaliśmy do zabawy z puzzlami oraz łamigłówkami logicznymi.

• Ile waży Święty Mikołaj?

• Uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w akcji „Ile waży św. Mikołaj?”, którego organizatorem była Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo. Dzieci bardzo chętnie i z wielkim zaangażowaniem zbierały i przynosiły do szkoły grosiki od października do stycznia. Bilon został posortowany i zapakowany wg instrukcji organizatora konkursu i przekazany do fundacji. Zebrane monety zasilą fundusz, z którego wypłacane są stypendia oraz wsparcie dla dzieci i młodzieży, wychowanków Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.

Dzieciom i wszystkim, którzy włączyli się w akcję gorąco dziękujemy!

• Dzień Klocków Lego

• 28 stycznia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień LEGO. Święto powstało na cześć złożenia patentu na klocki LEGO w 1958 roku.

Klocki to nie tylko zabawka, lecz również doskonałe narzędzie do kształtowania umiejętności logicznego myślenia, spostrzegawczości oraz zręczności. Oprócz budowania i konstruowania dzieci odlewały z gipsu i kolorowały klocki i ludziki LEGO.

• Dzień Kubusia Puchatka

• 18 stycznia (wtedy przypada rocznica urodzin pisarza Alana Alexandra Milne) obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka.