• Dzień Ziemi

• Dnia 26 kwietnia odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Światowego Dnia Ziemi. Zasadniczym celem uroczystości było uświadomienie zebranym konieczności dbania o środowisko naturalne. Apel rozpoczęliśmy od wysłuchania wiersza Wisławy Szymborskiej, następnie Karolina z klasy VII zaśpiewała piosenkę o treściach ekologicznych. Gabrysia z klasy VIII zaprosiła swoich kolegów do ślubowania dotyczącego ochrony środowiska. Na koniec obejrzeliśmy oryginalny pokaz mody ekologicznej, w którym modelki i modele promowali odzież wykonaną z materiałów podlegających recyklingowi. Nauczycielka biologii, Anna Skrobacz, przedstawiła wyniki szkolnego konkursu ekologicznego, a Pani Dyrektor wręczyła nagrody laureatom konkursu. Miejsce pierwsze zajęła Lena Karakuła z klasy VII, miejsce drugie przypadło dla Gabrieli Turek i Julii Chmiel z klasy VIII, miejsce trzecie zajął Mikołaj Magryś z klasy VIII. Gratulacje dla mistrzów ekologii w naszej szkole.

• Projekt edukacyjny: "Zwyczaje wielkanocne"

• Klasy czwarta, piąta i szósta realizowały projekt pt. "Zwyczaje wielkanocne". Wśród przygotowanych dla nich zadań było m. in. przygotowanie gaika i farbowanie jajek. W ramach j. angielskiego wszyscy szukali jajek z literkami, aby później wykorzystać je w ćwiczeniach językowych.

• Konkurs plastyczny na koszyczek wielkanocny

• Uczniowie naszej szkoły brali udział w "Konkursie plastycznym na koszyczek wielkanocny". Organizatorem konkursu była Fundacja Rycerski i Szpitalny Zakon św. Łazarza z Jerozolimy w Polsce z siedzibą w Rzeszowie. Spośród 653 prac, dzieci z woj. podkarpackiego, jury wybrało najciekawsze. Znalazły się tam dwie prace naszych uczennic: Zuzanny Bytnar z kl. II, która otrzymała nagrodę w kat. II oraz Oliwii Chmiel, która otrzymała wyróżnienie w kat. II.