•  Kolejny sukces naszych uczniów
          • Kolejny sukces naszych uczniów

• Uczniowie  gimnazjum- Patryk Międlar i  Arkadiusz Nowiński pod opieką  pana Andrzeja Inglota reprezentowali naszą szkołę na Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym Chłopców. Rozgrywki odbyły się 30 listopada 2018r w Medyni Głogowskiej.

Nasi chłopcy zajęli I miejsce.

To już kolejny sukces naszych uczniów.

Gratulujemy !!!

• Byliśmy na Lotnisku w Jasionce

• 26 października starszaki z naszego przedszkola oraz uczniowie klas 1-6 Szkoły Podstawowej zwiedzali Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka. Obejrzeli terminal pasażerski,kaplicę, poznali miejsce i wymogi dotyczące odprawy biletowo-bagażowej oraz przeszli lotniskową kontrolę bezpieczeństwa, której towarzyszyło bardzo dużo emocji. Z zaciekawieniem wysłuchali informacji dotyczących pracy  w różnych zawodach związanych z lotnictwem oraz ciekawostek na temat podróżowania i przewożenia bagażów.  Z tarasu widokowego  obejrzeli start samolotu. Przedstawiciel Lotniskowych Służb Ratowniczo-Gaśniczych pokazał dzieciom pojazdy gaśnicze, które wyglądem, wyposażeniem  i swoimi  możliwościami dalece odbiegają od standardowych wozów. Opowiedział o działaniach straży na lotnisku, a na koniec zaprezentował w jaki sposób woda wylewana jest z samochodów strażackich.

• Odwiedziła nas Yamaha

• 22.10.2018r odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym audycja Szkoły Muzycznej Yamaha.

Prowadzący zaprezentowali tańce dworskie oraz tańce szkockie .

Dzieci zapoznały się ze strojami w jakich dawniej tańczono, mogły je przymierzyć oraz zatańczyć prezentowane tańce.

Dużą przyjemność sprawił dzieciom pokaz stepowania oraz wspólny taniec.

• Przedszkolaki w piekarni

• Realizując tygodniową tematykę zajęć Co z czego otrzymujemy

przedszkolaki z Woli Małej  wybrały się na wycieczkę do piekarni ELDORA.

Dzieci poznały sposób wypiekania chleba, produkty potrzebne do wypieku. Zobaczyły wyposażenie piekarni: piece, dzieże, łopatę do wyciągania chleba, obserwowały proces wyrabiania ciastek. Na zakończenie naszej wizyty w piekarni przedszkolaki zostały poczęstowane ciastkami oraz dostały słodkości na podwieczorek za co serdecznie dziękujemy

• Konkurs "Patriotyzm w sercu dziecka"

•

W dniu 07. 06 odbył się Gminny Konkurs Recytatorski kl. I – IV pt. ”Patriotyzm w sercu dziecka” zorganizowany przez M. Puzio i E. Bielecką.

W konkursie uczestniczyło 20 uczniów z pięciu szkół z miejscowości: Dąbrówki, Krzemienica, Zalesie, Medynia Głogowska, Wola Mała. Poziom konkursu był bardzo wysoki i komisja konkursowa oceniająca występy recytatorskie dzieci miała duży problem w podjęciu werdyktu.

Po burzliwych obradach podjęto następującą decyzję w przyznaniu poszczególnych miejsc:

I.   Małgorzata Dubiel    Zespół Szkół w Krzemienicy

Laura Paszczetnik      Szkoła Podstawowa w Dąbrówkach

II Dominika Sudoł        Zespół Szkół w Zalesiu

Amelia Malec            Szkoła Podstawowa w Medyni Głogowskiej

III.   Amelia Puziewicz      Zespół Szkół w Krzemienicy

Małgorzata Torba    Szkoła Podstawowa w Woli Małej

Wyróżnienia:

·         Katarzyna Buk   Zespół Szkół w Krzemienicy

Jakub Styś          Zespół Szkół w Zalesiu

Gabriela Turek   Szkoła Podstawowa w Woli Małej

Julia Bieniasz      Zespół Szkół w Krzemienicy

Wszystkim uczestnikom konkursu, nie tylko tym nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych, równie pięknych sukcesów.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy przygotowywali uczniów do konkursu.

• Projekty edukacyjne

• Uczniowie klasy II gimnazjum przedstawili trzy projekty edukacyjne:

"Historia piłki nożnej" - Arkadiusz Nowiński, Jakub Międlar, Maksymilian Gdula, Mateusz Międlar

"Zapobiegać czy leczyć ?" - Barbara Nitka, Magdalena Batycka

"Kraje anglojęzyczne" - Oliwia Kucha, Zuzanna Noga

• Wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Matematycznym

• Zuzanna Noga zdobyła wyróżnienie w  XV Powiatowym Konkursie Matematycznym dla uczniów klas drugich gimnazjum. II etap konkursu odbył się 26 kwietnia w Gimnazjum nr 1 w Łańcucie. Wzięło w nim udział 40 gimnazjalistów z 16 szkół naszego powiatu.

• Wycieczka do Wrocławia

• 15 maja uczniowie z klas 4-7 szkoły podstawowej oraz 2 i 3 klasy gimnazjum naszej szkoły wraz z opiekunami wyjechali na trzydniową wycieczkę do Wrocławia. Po długiej podróży dotarliśmy do celu i zaczęło się zwiedzanie:

-  Wrocławski Rynek ma niemal 3,8 hektara i należy do największych dawnych placów targowych w Polsce,

- Ostrów Tumski- najstarsza część Wrocławia, pozostałości pierwszej osady odkryte tu pochodzą z X wieku. Przez wieki podlegała władzy kościelnej, dzisiaj to nastrojowe miejsce, popularne wśród zakochanych, spacerowiczów
            i turystów,

- Panorama Racławicka -monumentalne malowidło o długości 114 metrów i wysokości 15 metrów. Przedstawia zwycięską bitwę Polaków nad Rosjanami pod Racławicami w kwietniu 1794 roku,

- Zoo Wrocław wraz z Afrykarium -Zoo we Wrocławiu jest najstarsze w Polsce i posiada bogatą kolekcję zwierząt. Żyje tu 10 tysięcy zwierząt, przedstawicieli ponad 1100 gatunków,

- Fontanna Multimedialna –jest największą w Polsce i jedną z największych w Europie. Zajmuje powierzchnię bliską 1 hektara, a na jej dnie umieszczono aż 800 punktów świetlnych, trzysta dysz wodnych oraz trzy dysze ogniowe,

- Hala Stulecia we Wrocławiu to jedno z największych dzieł architektury
            XX w. Oryginalna konstrukcja Maxa Berga znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO,

- Ogród Japoński

- Punkt widokowy w Sky Tower- Na 49. piętro Sky Tower turystów wozi winda, która tę trasę pokonuje w minutę,

- Rejs po Odrze- Rejsy statkami i jachtami po rzece to bardzo ciekawy
            i przyjemny sposób na zwiedzanie miasta.
            Trzeciego dnia zmęczeni ale zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.