• Narodowe Święto Niepodległości

• W dniu 10 listopada Przedszkolaczki oraz Uczniowie  o  godz.11.11 odśpiewali "Mazurek Dąbrowskiego" włączając się tym samym w akcję "Szkoła do Hymnu"

• Dzień Papieża Jana Pawła II

• Uczniowie naszej szkoły uczcili pamięć świętego Jana Pawła II  z racji liturgicznego dnia wspomnienia 22 października, pracą plastyczną przedstawiającą świętego w różnych okresach życia i posługi papieskiej.

Zachęcamy do obejrzenia prezentacji

sw._Jan_Pawel_II_wzorem_zycia(1).ppsx

• Akcja modlitewna o pokój

• Dzieci naszej szkoły w poniedziałek 19 października o godz. 9.00 włączyły się w ogólnoświatową akcję  modlitewną

"Milion dzieci jednocześnie odmawiających różaniec może zmienić świat! "

W tym dniu na sześciu kontynentach dzieci z wielu krajów świata modliły się na różańcu w intencji pokoju, ta szczera modlitwa może odmienić naszą planetę.

• Kompetencje kluczowe w przedszkolu

• Od miesiąca października grupa starszaków bierze udział w zabawach "kompetencje kluczowe" (kodowanie), które przygotowują do rozwijania i wykorzystywania myślenia oraz rozwiązywania problemów w codziennych sytuacjach.

• X Światowy dzień tabliczki mnożenia

• Z okazji światowego dnia tabliczki mnożenia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursie: "Mistrz Tabliczki Mnożenia".

W I kategorii wiekowej I miejsce zajął Szymon Pelc z klasy VI.

W II kategorii wiekowej I miejsce zajął Kamil Kula z klasy VII.

• Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dzień Kropki.

Międzynarodowy Dzień Kropki, to popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i mądrej nauczycielce plastyki, uwierzyła w swoje możliwości. Pomysł obchodzenia Międzynarodowego Dnia Kropki ma na celu pobudzać kreatywność i pomysłowość uczniów oraz zachęcać ich do tworzenia.

Uczniowie naszej szkoły i przedszkola wzięli  udział w ciekawych zajęciach, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i bawić się. Dzięki temu powstały wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/21

•  Witaj, nasza dobra szkoło!

Jeszcze w uszach szumią morskie fale,

śpiewa głośno rześki, górski wiatr,

na wakacjach było, było tak wspaniale,

ale teraz już do szkoły nadszedł czas.

1 września spotkaliśmy się w szkole, aby rozpocząć nowy rok szkolny. Rok, który zaczęliśmy zupełnie inaczej niż wszystkie lata do tej pory. Nie było uroczystego rozpoczęcia tylko spotkania poszczególnych klas z wychowawcami.

Nowo przybyli uczniowie do klasy pierwszej z przejęciem i radością ślubowali, że zawsze będą dbali o dobre imię naszej szkoły, że będą starali się być dobrymi uczniami, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po uroczystym ślubowaniu Pani Dyrektor pasowała dzieci na uczniów.

Witaj, szkoło, witaj nasza dobra szkoło,

przyjmij nas radośnie, miło i wesoło,

bo wracamy wypoczęci i szczęśliwi,

mamy mnóstwo dobrych chęci,

wiele siły.

• I miejsce i wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Matematyczno - Plastycznym: "Niezwykłe Zwierzaki - Figuraki"

• I miejsce: Magdalena Szczepańska kl. III, tytuł  pracy:” Figurowy Bambi”.

Wyróżnienie: Gabriel Magryś kl. II, tytuł pracy: „Przygoda Jeża”.

Uczniowie naszej szkoły przystąpili do Powiatowego Konkursu Matematyczno – Plastycznego  pt. „ Niezwykłe Zwierzaki – Figuraki” organizowanego przez Szkołę Podstawową w Brzózie Stadnickiej. Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni przestrzennej uczniów poprzez wypowiedź plastyczną, pobudzanie aktywności twórczej, rozwijanie umiejętności matematycznych, popularyzowanie geometrii za pomocą plastyki oraz co bardzo ważne przełamanie niechęci do nauki matematyki. Do konkursu przystąpili uczniowie w trzech kategoriach wiekowych: przedszkolaki,   klasy I-III oraz klasy IV-VI.

Pomimo bardzo dużej ilości prac i sporej konkurencji  wśród nagrodzonych uczniów są również i uczniowie naszej szkoły - w drugiej kategorii wiekowej, tj. kl. I- III.

Wiadomość tą przyjęliśmy z wielką radością.

I miejsce: Magdalena Szczepańska kl. III, tytuł  pracy:” Figurowy Bambi”.

Wyróżnienie: Gabriel Magryś kl. II, tytuł pracy: „Przygoda Jeża”.

Gratulujemy!

W dniu 7.02.2020r. w Brzózie Stadnickiej zostały oficjalnie wręczone dyplomy i nagrody dla uczniów z całego powiatu. Nie zabrakło i naszych uczniów,  Madzi i Gabrysia, którzy z wielkim przejęciem wyczekiwali na wręczenie nagród. Kiedy zostały wyczytane nazwiska uczniów naszej szkoły z bijącym sercem i radością Madzia i Gabryś wyszli na scenę po ich odbiór.

Jeszcze raz gratulujemy Madzi i Gabrysiowi i życzymy im kolejnych sukcesów, wielu pomysłów, chęci  do podejmowania nowych zadań i śmiałego dążenia do celu.

• Wyjazd na narty

• W poniedziałek 27 stycznia uczniowie naszej szkoły wraz z uczniami Zespołu Szkół w Krzemienicy wybrali się na stok narciarski Kiczera w miejscowości Puławy. Uczestnicy wycieczki w ramach programu "Narty dzieciom" mieli możliwość stawiania pierwszych kroków w sportach zimowych.