• Projekt edukacyjny: My i pogoda pełna zgoda

• W czwartek 15.12.2021r. w klasach 1-3 realizowany był projekt edukacyjny  MY I POGODA PEŁNA ZGODA . Uczniowie obejrzeli film edukacyjny na temat sposobów prognozowania pogody. Dowiedzieli się dlaczego jest to ważne i w jakich dziedzinach przydatne. Dzieci układały puzzle z ilustracjami pór roku. Dobierały odpowiedni ubiór do pory roku. Wycinały elementy odzieży i ,,ubierały ‘’ postacie. Dopasowywały aktywności do pory roku. Uczniowie w czasie realizacji projektu kodowali również na macie ilustracje dotyczące pogody.

• Tradycje andrzejkowe

• Ostatnie dni listopada były doskonałą okazją do zapoznania uczniów z różnymi tradycjami andrzejkowymi. Podczas zabaw nie brakowało głośnego śmiechu i emocji.

• „The Wizard of Oz”

• „The Wizard of Oz” To już kolejne spotkanie z baśnią czytaną w języku angielskim. Uczniowie klasy 3 przenieśli się do zaczarowanej krainy Oz. Podczas pracy dzieci miały okazję aktywizować wszystkie zmysły, rozwijać się we wszystkich obszarach, a także utrwalać angielskie słownictwo.

• Tydzień życzliwości

• W poniedziałek 21 listopada rozpoczęliśmy w naszej szkole Tydzień Życzliwości. Każdy był chętny do spełniania dobrych uczynków.

• Narodowe Święto Niepodległości

• W środę, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, o symbolicznej godz. 11.11 uczniowie naszej szkoły i przedszkola  odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach akcji „Szkoła do hymnu”.

• Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

• 5 listopada 2021 roku nasi uczniowie uczestniczyli w wyjątkowo radosnym wydarzeniu – z inicjatywy biblioteki szkolnej świętowali Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Szkole korytarze wypełniły się postaciami, które zeszły z kart książek, baśni i bajek. Wszyscy chętnie przedstawiali swoje postaci i brali udział w quizach i zabawach związanych z tematyką tego dnia. W akcję zaangażowali się także uczniowie starszych klas.

• Miasto marzeń naszych przedszkolaków

• Pięciolatki i sześciolatki wspólnie stworzyły makietę pod tytułem "Miasto marzeń". Znalazły się w nim: sklep ze zwierzętami, lodziarnie, sklepy, jeziora i dużo zieleni. Dzieci  wycinały różne figury geometryczne z papieru. Następnie z figur układały domy i konstruowały osiedle.

• Spektakl: "Tymoteusz wśród ptaków" w Internetowym Teatrze TVP

• 28 października uczniowie klas I-III obejrzeli spektakl: "Tymoteusz wśród ptaków" Lubuskiego Teatru w Zielonej Górze w Internetowym Teatrze TVP. Aktorzy zaprosili najmłodszych do świata misia Tymoteusza. Był to barwny, zabawny spektakl dla najmłodszej widowni, z zacięciem musicalowym, rozfruwanymi lalkami ptaków i pięknymi kostiumami.

• Projekt: "Zdrowo jemy i rośniemy" w klasach I-III

• W dniu 27 października uczniowie klasy 1-3 podczas realizacji projektu zapoznali się z radami pani dietetyk dotyczącymi zasad zdrowego trybu życia oraz roli owoców i warzyw w zdrowym odżywianiu. Po wspólnym ustaleniu i zapisaniu listy zakupów dzieci udały się do pobliskiego sklepu w celu zakupienia owoców. Doskonale radziły sobie z wyborem produktów zapisanych na liście, przeliczaniem zebranych pieniędzy oraz wydanej reszty. Dużo radości sprawiło dzieciom wspólne przygotowanie sałatki owocowej i jej degustacja.

Wysłuchanie wiersza Juliana Tuwima pt: "Rzepka" wraz z inscenizacją wprawiło uczniów w wesoły nastrój i bardzo chętnie sami podjęli się zilustrowania treści wiersza wykorzystując rekwizyty przedstawiające postacie z utworu.

Kolejnym zadaniem do wykonania jakie miały dzieci było "ugotowanie" zupy jarzynowej wg przygotowanego przepisu. Każdy otrzymał różne sylwety warzyw, które miał pokolorować, wyciąć i umieścić we wspólnym "garnku" przygotowanym z dużego arkusza papieru.

Na koniec projekt został podsumowany wykonaniem zdrowego wg ucznia "talerza" (zdrowe produkty wycięte z gazetek naklejone na papierowy talerz).

Dziękujemy dzieciom za zaangażowanie i wspaniałą, sumienną pracę w czasie realizacji tego projektu.