• Projekt edukacyjny "Serce i pomoc"

• Nasza szkoła przystąpiła do projektu: "Szkoła podstawowa to nie tylko szkoła. SP! Serce i Pomoc". Jego głównym założeniem jest zachęcenie szkół do podejmowania autorskich i innowacyjnych działań, mających na celu przyjazne przejście uczniom klas trzecich na wyższy etap edukacyjny.

Fotorelacja z projektu Wakacje:

• Program "Być jak Ignacy"

• Nasza szkoła przystąpiła do VI edycji programu edukacyjnego: "Być jak Ignacy" organizowanego przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Program realizują uczniowie klasy 7 w ramach koła naukowego: Być jak Ignacy. Celem programu jest popularyzacja polskiej nauki oraz pielęgnowanie pamięci o wybitnych, polskich naukowcach. Wierzymy, że nauka może zmienić świat, a wynalazki pomagają ludziom żyć lepiej. Doskonałym przykładem jest postać naszego patrona Ignacego Łukasiewicza- wielkiego, polskiego wynalazcy, pioniera przemysłu naftowego nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

• XI Światowy dzień tabliczki mnożenia

• Kolejny raz w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie utrwalali tabliczkę mnożenia poprzez rozwiązywanie łamigłówek, układanie domina, gry interaktywne. Odbył się konkurs na mistrza pamięciowego mnożenia i dzielenia w poszczególnych klasach. Jak się okazało można również skakać przez skakankę i utrwalać tabliczkę mnożenia, można słuchać i wyszukiwać iloczyny, utrwalać powtarzając wielokrotnie i przekładając karty.

Jest to akcja edukacyjna, która pozwala starszym i młodszym doskonale się bawić, a zarazem rozwijać swoje umiejętności matematyczne.

• Dzień Spadającego Liścia

• 23 września obchodziliśmy Dzień Spadającego Liścia. Pomysłodawcą tego Dnia jest Jerzy Szewczyk, który zauważył, że jesienią brakuje wesołych, optymistycznych świąt. 23 września nie należy więc ze łzami żegnać lata, ale radośnie powitać nową porę roku.

• Dzień Kropki

• 15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Ta inicjatywa ma na celu pobudzać kreatywność, pomysłowość uczniów, zachęcać ich do tworzenia.

• Spotkanie z autorem książki: "The Dot" (Kropka) Peterem H. Reynolds

• Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Szybko zyskała popularność wśród najmłodszych czytelników.

• Narodowe czytanie 2021

• Nasze Narodowe Czytanie odbyło się 3 września przy budynku biblioteki w Czarnej. Najsłynniejszą sztukę Gabrieli Zapolskiej czytali uczniowie Zespołu Szkół w Woli Małej z klasy ósmej, siódmej i piątej, przygotowani przez nauczycielki: Annę Noga, Monikę Orzechowską, Lidię Foryt. Na keyboardzie akompaniował im nauczyciel Andrzej Inglot, a nad całością czuwała  dyrektor szkoły Joanna Lalicka. Aby oddać klimat epoki, młodzież przebrała się w mieszczańskie stroje z początku XX wieku. Wójt gminy Czarna Edward Dobrzański odczytał list  okolicznościowy od prezydenta RP Andrzeja Dudy, sołtys Czarnej Maria Kiwała – Barnat przybliżyła życiorys autorki.

• Szkolny konkurs matematyczny "Mistrz rachowania"

• 21 czerwca odbył się w naszej szkole "Konkurs Mistrz Rachowania". W tym roku wzięli w nim udział uczniowie klasy piątej i szóstej. W klasie piątej I miejsce otrzymała Weronika Podwyszyńska a w klasie szóstej I miejsce otrzymał Szymon Pelc.

• Osiągnięcia naszych uczniów w Gminnym Konkursie Papieskim

• Gminny Konkurs Papieski, organizowany przez Zespół Szkół w Medynii Głogowskiej  odbył się w dwóch kategoriach: konkursu krasomówczego i wokalnego. W konkursie krasomówczym, w kategorii klas IV – VI I miejsce zajęła Nadia Kowal, kl. IV. W konkursie wokalnym I miejsce zajęła Karolina Wilczek, kl VI i III miejsce zajęła Nikola Małkińska, kl VI a wyróżnienie otrzymała Julia Król kl VI.

Gratulujemy!

• Dzień Pszczoły

• 20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół. Celem jest podkreślenie znaczenia pszczół dla pozyskiwania żywności i zwrócenie uwagi na zagrożenia dla tych owadów.